در حال بارگذاری ...
دبیر رویداد اعلام کرد

سی و دومین جشنواره استان خراسان رضوی نهم آذر آغاز می‌شود

با آثاری از هشت کارگردان زن و ۱۲ کارگردان کار اولی، ۱۰۱ نمایش از شهرستان‌های مختلف استان خراسان رضوی، به دبیرخانه سی‌ودومین جشنواره این استان ارسال‌ شده است و پس از بازبینی هیئت انتخاب، آثار راه یافته به جشنواره، از نهم آذر رقابت خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خراسان رضوی، دبیر سی و دومین جشنواره استانی تئاتر خراسان رضوی اعلام کرد 101 اثر نمایشی از شهرستان‌های مختلف استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال‌ شده است.

محمد جهانپا با اعلام این خبر افزود: «از این تعداد ۲۴ اثر مربوط به شهرستان‌ها و بقیه توسط هنرمندان مشهدی ارسال‌ شده است.»

او بیان کرد: «شهرستان سبزوار با هفت اثر، قوچان با چهار اثر، تربت‌حیدریه و نیشابور هرکدام با سه اثر، خواف و چناران هرکدام با دو اثر، کاشمر، خلیل‌آباد و درگز نیز هر یک با یک اثر در این رویداد هنری حضور یافته‌اند.»

این هنرمند گفت: «در میان آثار رسیده به این جشنواره شاهد حضور هشت کارگردان زن و ۱۰ تا ۱۲ کارگردان کار اولی هستیم که بازبینی آثار دریافتی از سی‌ام مهر آغاز می‌شود و تا ۱۵ آبان ادامه می‌یابد.»

جهانپا درباره برنامه‌های جنبی این دوره از جشنواره توضیح داد: «برگزاری نخستین همایش پژوهشی (رضوان) با رویکرد بازخوانی مباحث پژوهشی حوزه نمایش استان خراسان رضوی با همکاری دانشگاه اقبال برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند بر اساس محورهای اعلام‌شده در فراخوان تا ۲۰ شهریورماه چکیده مقالات خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.»

دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی گفت: «این جشنواره از نهم آذرماه و همزمان با میلاد حضرت زینب (س) در چهار سالن مجزا و طی چهار روز در مشهد برگزار خواهد شد.»

سی و دومین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی به دبیری محمد جهانپا آذرماه ۱۴۰۱ در مشهد برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

در گفت‌وگو با یک نویسنده و کارگردان تئاتر مطرح شد؛

اگر آموزش نباشد تئاتر هم نیست
در گفت‌وگو با یک نویسنده و کارگردان تئاتر مطرح شد؛

اگر آموزش نباشد تئاتر هم نیست

احسان عاقل، نویسنده و کارگردان تئاتر کاشمر می‌گوید در شهرستان‌ها با فقر حوزه آموزش مواجه هستیم. اگر آموزش نباشد تئاتری هم وجود ندارد، باید قبول کرد که هنر تئاتر در دنیا به سرعت در حالِ رشد است بنابراین باید خیلی روی آموزش تمرکز کنیم. پیشکسوتان و افرادی که سی سال تئاتر کار ...

|

یک نویسنده و کارگردان تئاتر مشهدی:

جشنواره تئاتر استانی بهترین انگیزه برای تولید است
یک نویسنده و کارگردان تئاتر مشهدی:

جشنواره تئاتر استانی بهترین انگیزه برای تولید است

مهدی سیم‌ریز، نویسنده و کارگردان تئاتر مشهد بر این باور است که جشنواره تئاتر استان، مسیر ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است و تئاتر استان را با افزایش راندمان مواجه می‌کند و آثاری که به فجر راه پیدا می‌کنند، از نظر کیفی همواره آثار خوبی بوده‌اند.

|

نظرات کاربران