در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

هنرمندان تئاتر در سرتاسر جهان اعتراض خود را به جنایات نشان می‌دهند

محمد حسین‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مراسم اختتامیه جشنواره سی وسوم تئاتر استان خراسان رضوی گفت اگر اسرائیلی‌ها روزانه بر سر مردم غزه بمب می‌ریزند، هنرمندان تئاتر در سرتاسر جهان اعتراض خود را به جنایات نشان می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در خراسان رضوی، سی‌وسومین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی از شنبه 20 تا 23 آبان ماه به دبیری محمد جهانپا در دو مجموعه مجتمع امام رضا(ع) و حوزه هنری و در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی برگزار شد. آیین اختتامیه این رویداد 23 آبان در مشهد برگزار شد.

محمد حسین‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مراسم اختتامیه جشنواره سی وسوم تئاتر استان خراسان رضوی گفت: «هنرمندان جهان در یک ماه گذشته گل کاشتند. اگر اسرائیلی‌ها روزانه بر سر مردم غزه بمب می‌ریزند، هنرمندان تئاتر در سرتاسر جهان اعتراض خود را به جنایات نشان می‌دهند.»

او افزود: «هر انسان آزاده‌ای نمی‌تواند در مقابل این نسل‌کشی ساکت باشد. این تلنگری برای ماست. خط قرمز غرب، صهیونیسم و همجنس‌گرایی بوده و با کسی شوخی ندارند، بازیکن فوتبال، بازیگر، هر فردی باشد حذف می‌شود. آنچه ما در کشور به عنوان هویت ایرانی داریم خط قرمزهای ما است.»

حسین‌زاده گفت: «پای خط قرمز خود بایستیم، همان‌طور که غرب پای خط قرمز باطل خود ایستاده است. ما به شاهنامه، مولوی، نظامی، عطار، خانواده ایرانی-اسلامی، آداب و رسوم خود، نوروز و یلدا افتخار می‌کنیم، این‌ها خط قرمزهای ما هستند و این ایستادن با هنر امکان‌پذیر است.»
مطالب مرتبط

سی‌وسومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی برگزیدگان خود را شناخت

سی‌وسومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی برگزیدگان خود را شناخت

سی‌وسومین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی ۲۳ آبان به پایان رسید. در بخش صحنه‌ای، سه نمایش «عامدانه، عاشقانه، قاتلانه» از نیشابور،» یه جور دیگه یعنی همین» از مشهد و«برچسب» از کاشمر و در بخش خیابانی نمایش‌های «سمپوزیوم شمر و مجنون» از سبزوار، «هفت‌سنگ» از مشهد و «خون‌بست» ...

|

سی‌وسومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی برگزیدگان خود را شناخت

سی‌وسومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی برگزیدگان خود را شناخت

سی‌وسومین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی 23 آبان به پایان رسید. در بخش صحنه‌ای، سه نمایش «عامدانه، عاشقانه، قاتلانه» از نیشابور،» یه جور دیگه یعنی همین» از مشهد و«برچسب» از کاشمر و در بخش خیابانی نمایش‌های «سمپوزیوم شمر و مجنون» از سبزوار، «هفت‌سنگ» از مشهد و «خون‌بست» ...

|

نظرات کاربران