در حال بارگذاری ...
جواد روشندل خبر داد:

انتخابات هیات‌مدیره انجمن هنرهای‌ نمایشی استان خراسان رضوی برگزار می‌شود

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از آغاز انتخابات هیات‌مدیره انجمن هنرهای‌نمایشی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خراسان رضوی، جواد روشندل با بیان اینکه انتخابات  تعیین اعضای هیات‌مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان در قالب نشست‌های هماهنگی این حوزه از هفته آینده آغاز می شود گفت: با برگزاری ۲ رویداد جشنواره تئاتر و انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان، زیرساختهای مطالبه به حق گروه های نمایشی به ویژه در روزهای دشوار شیوع کرونا فراهم شود و هیات مدیره جدید انجمن هنرهای نمایشی با برخورداری از انرژی جوان و رویکرد حفظ و ترویج فرهنگ متناسب با پایتخت فرهنگی جهان اسلام بتواند امور مربوط به حوزه نمایش استان را پیش ببرد.

وی افزود: همچنین اینکه ثبت نام از گروه های نمایشی برای شرکت در سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر خراسان رضوی از طریق سایت "ایران تئاتر" هم آغاز شده است.

روشندل ادامه داد: پیش از این فراخوان جشنواره تئاتر خراسان رضوی هم منتشر شد تا مقدمات تهیه تولیدات نمایشی برای ورود گروه های منتخب تئاتر استان به جشنواره امسال تئاتر فجر فراهم شود.

وی با اشاره به وجود ۴۳ گروه نمایشی ثبت شده در خراسان رضوی گفت: انتظار می رود گروه های نمایش استان مشارکت بالایی در جشنواره تئاتر خراسان رضوی داشته باشند و طی هماهنگی های انجام گرفته با انجمنهای هنری مقرر است از ظرفیتهای فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد و مجتمع های فرهنگی – هنری استان در این زمینه بهره گرفته شود.

سرپرست معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: براساس فراخوان منتشره این دوره از جشنواره تئاتر، مقرر بود فرم تقاضا برای شرکت در این رویداد تا پایان تیرماه به دبیرخانه جشنواره در مشهد ارسال شود.

روشندل افزود: مراسم اختتامیه جشنواره استانی تئاتر در دهه اول آبان ماه امسال برگزار می شود که نحوه برگزاری آن به صورت مجازی یا زنده بسته به شرایط شیوع کرونا و تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا خواهد بود.

این در حالی ست که جلسه انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی سه شنبه 1400/05/05 در سالن اجتماعات اداره کل ارشاد اسلامی با حضور اعضا هیات مدیره و مدیر کل ارشاد اسلامی برگزار خواهَد شد.
مطالب مرتبط

سجاد جعفریان:

«مهمانسرا» فضایی میان دو دنیا
سجاد جعفریان:

«مهمانسرا» فضایی میان دو دنیا

کارگردان نمایش مهمانسرا با اشاره به اجرای این نمایش در مشهد گفت: داستان این نمایش در رابطه با فضایی میان این دنیا و دنیای دیگر است که خیلی راحت می‌توان آن را به شرایط دوسال گذشته تا کنون، که کرونا در ایران رقم زد مرتبط دانست.

|

به مناسبت 17 مرداد ماه، روز خبرنگار

شما به عنوان خبرنگار هرگز دچار تکرار و روزمرگی نخواهید شد
به مناسبت 17 مرداد ماه، روز خبرنگار

شما به عنوان خبرنگار هرگز دچار تکرار و روزمرگی نخواهید شد

17 مرداد ماه، سالروز شهادت خبرنگار محمود صارمی خبرنگار ایرانی و مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان بود که در سال ۱۳۷۷ در جریان کشتار دیپلمات ‌های ایرانی در مزار شریف کشته شد.

|

قادر آشنا در نشست خبری سی‌ویکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی:

تئاتر نسبت به دیگر فعالیت ها بیشترین آسیب را از کرونا دید
قادر آشنا در نشست خبری سی‌ویکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی:

تئاتر نسبت به دیگر فعالیت ها بیشترین آسیب را از کرونا دید

مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر و نمایش از میان رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دید.

|

نظرات کاربران