در حال بارگذاری ...
با نگاهی آزاد به منطق الطیر عطار نیشابوری

نمایش صنعان در شهر عشق آباد روی صحنه رفت

نمایش صنعان با نگاهی آزاد به منطق الطیر عطار نیشابوری توسط علی اکبر خداشناس نوشته و کارگردانی شده است در شهر عشق آباد به روی صحنه رفت.

به گزارش تئاتر خراسان رضوی، نمایش صنعان با نگاهی آزاد به منطق الطیر عطار نیشابوری توسط علی اکبر خداشناس نوشته و کارگردانی شده است صنعان داستانی است که تاریخ مصرف ندارد و از عشق زمینی به عشق آسمانی رسیدن را روایت میکند ، که با پایبندی به اصل داستان منطق الطیر عطار نیشابوری ، سعی نموده که این داستان را با شیوه های اجرایی جدید و ترکیب موسیقی اصیل ایرانی ، یک اثری متفاوت را به روی صحنه ببرد . این کارگردان تئاتر کشور که چندی قبل این نمایش را با هنرجویان خود در مشهد به روی صحنه برده ، اینبار با استفاده از بازیگران حرفه ای مشهد و با اندک تغییراتی سعی دارد که یک اثر کاملا ایرانی را با ذائقه مخاطب جهانی روانه صحنه کند لازم به ذکر است که نمایش صنعان یکی از دعوت شدگان به فستوال هنرهای نمایشی هندوستان 2019 میباشد که به گفته این کارگردان مشهدی ، به علت عدم حداقل حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، از حضور در این فستیوال انصراف خود را کتبا به فستیوال هنرهای نمایشی هندوستان اعلام نمود . اما با حمایت سفارت ایران در ترکمنستان از 19 تا 23 نوامبر 2019 به عنوان نماینده ایران در شهر عشق آباد به روی صحنه  رفت علی اکبر خداشناس ، در سال جاری نمایش های توکا بر اساس داستانی از نیما یوشیج و نمایش ازدواج مبارک را جهت احیای نمایش سنتی ایرانی ، و چند نمایش دیگر را به عنوان نویسنده و کارگردان در مشهد به روی صحنه برده است .
مطالب مرتبط

تئاتر مشهد در سوگ حسین مقدم

جای او در صحنه نمایش و در قلب دوستان وفادارش خالی ماند
تئاتر مشهد در سوگ حسین مقدم

جای او در صحنه نمایش و در قلب دوستان وفادارش خالی ماند

مرحوم حسین مقدم معروف بود به مهربانی و محبوبیت و شهره بود به صمیمیت با جوان تر‌ها که او را «عمو حسین» صدا می‌کردند. در ادامه، گفتار‌هایی از رضا حسینی، هادی نوری و علیرضا سوزنچی سه پیشکسوت و هنرمند تئاتر مشهد را در سوگ شادروان حسین مقدم می‌خوانید.

|

قصه بامداد یک روز خاکستری

در شب های پایانی، با مخاطبان پرمهر مشهدی وداع میکند
قصه بامداد یک روز خاکستری

در شب های پایانی، با مخاطبان پرمهر مشهدی وداع میکند

قصه بامداد یک روز خاکستری، نمایشی در ژانر تراژیکمدی به مدت ۷۰ دقیقه که از تاریخ ۲۷تیرماه سال جاری در سالن لطفی پردیس تئاتر مستقل مشهد، به صحنه رفت.محسن رامندی و سامان شرفی کارگردانان این اثر نمایشی هستند؛ و محمد رضایی مقدم نویسنده ی نمایش بوده است. بازیگران قصه بامداد، سید ...

|

گزارشی از ارابه تاریکی

پردیس تئاتر مستقل مشهد میزبان «ارابه‌ی تاریکی» شد
گزارشی از ارابه تاریکی

پردیس تئاتر مستقل مشهد میزبان «ارابه‌ی تاریکی» شد

پرفورمنس ارابه تاریکی به کارگردانی احسان فورجانی و تهیه کنندگی پیمان تیموری، نمایشی که بعد از انتظاری طولانی، برای هنرمندان و هنردوستان؛ از تاریخ ۳۰شهریور ماه روی صحنه پردیس تئاتر مشهد می‌رود.

|

نظرات کاربران