در حال بارگذاری ...
با نگاهی آزاد به منطق الطیر عطار نیشابوری

نمایش صنعان در شهر عشق آباد روی صحنه رفت

نمایش صنعان با نگاهی آزاد به منطق الطیر عطار نیشابوری توسط علی اکبر خداشناس نوشته و کارگردانی شده است در شهر عشق آباد به روی صحنه رفت.

به گزارش تئاتر خراسان رضوی، نمایش صنعان با نگاهی آزاد به منطق الطیر عطار نیشابوری توسط علی اکبر خداشناس نوشته و کارگردانی شده است صنعان داستانی است که تاریخ مصرف ندارد و از عشق زمینی به عشق آسمانی رسیدن را روایت میکند ، که با پایبندی به اصل داستان منطق الطیر عطار نیشابوری ، سعی نموده که این داستان را با شیوه های اجرایی جدید و ترکیب موسیقی اصیل ایرانی ، یک اثری متفاوت را به روی صحنه ببرد . این کارگردان تئاتر کشور که چندی قبل این نمایش را با هنرجویان خود در مشهد به روی صحنه برده ، اینبار با استفاده از بازیگران حرفه ای مشهد و با اندک تغییراتی سعی دارد که یک اثر کاملا ایرانی را با ذائقه مخاطب جهانی روانه صحنه کند لازم به ذکر است که نمایش صنعان یکی از دعوت شدگان به فستوال هنرهای نمایشی هندوستان 2019 میباشد که به گفته این کارگردان مشهدی ، به علت عدم حداقل حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ، از حضور در این فستیوال انصراف خود را کتبا به فستیوال هنرهای نمایشی هندوستان اعلام نمود . اما با حمایت سفارت ایران در ترکمنستان از 19 تا 23 نوامبر 2019 به عنوان نماینده ایران در شهر عشق آباد به روی صحنه  رفت علی اکبر خداشناس ، در سال جاری نمایش های توکا بر اساس داستانی از نیما یوشیج و نمایش ازدواج مبارک را جهت احیای نمایش سنتی ایرانی ، و چند نمایش دیگر را به عنوان نویسنده و کارگردان در مشهد به روی صحنه برده است .
مطالب مرتبط

قادر آشنا در نشست خبری سی‌ویکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی:

تئاتر نسبت به دیگر فعالیت ها بیشترین آسیب را از کرونا دید
قادر آشنا در نشست خبری سی‌ویکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی:

تئاتر نسبت به دیگر فعالیت ها بیشترین آسیب را از کرونا دید

مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر و نمایش از میان رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دید.

|

سجاد جعفریان:

«مهمانسرا» فضایی میان دو دنیا
سجاد جعفریان:

«مهمانسرا» فضایی میان دو دنیا

کارگردان نمایش مهمانسرا با اشاره به اجرای این نمایش در مشهد گفت: داستان این نمایش در رابطه با فضایی میان این دنیا و دنیای دیگر است که خیلی راحت می‌توان آن را به شرایط دوسال گذشته تا کنون، که کرونا در ایران رقم زد مرتبط دانست.

|

نظرات کاربران