در حال بارگذاری ...
اتابک نادری داور بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی:

تئاتر مشهد جایگاه بسیار خوب و حرفه ای در بین تئاتر کشور دارد

گفتگو با اتابک نادری داور بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی

به گزارش تئاتر خراسان رضوی؛ اتابک نادری در تشریح فضای تئاتر مشهد گفت: تئاتر مشهد جایگاه بسیار خوب و حرفه ای در بین تئاتر کشور دارد و از این بابت خوشحالم که در شهری هستم که حرفه ای ترین تئاتر هارا دارد و آثار هنرمندان جوان را در این‌جشنواره تماشا می‌کنم.
وی ادامه داد: این جشنواره نمونه ای از کارهای خوب تئاتر مشهد و خراسان رضوی است که یک بخش کوچکی از آن در جشنواره استانی شرکت کرده است، بنابراین نمی شود درمقیاس این جشنواره درباره تئاتر مشهدبخواهیم حرف بزنیم.
داور بیست ونهمین جشنواره تئاتر استانی گفت: در مجموع کارها متفاوت است بخشی از آثار رنگ بوی تئاتر بومی و برخی دیگر المان های تئاتر مدرن را دارد و این باعث می شود کار داوری بسیار سخت باشد.
وی افزود: هنرمندان باید بدانند که طبیعی است از بین14نمایش هیئت داوران ۲اثر را انتخاب می کند که در جشنواره فجر بهتر دیده شود و این بدین معنی نیست که سایرآثار ضعیف هستند، ما می خواهیم با توجه به شرایط جشنواره فجر نمایشی را انتخاب کنیم که حرفی برای گفتن داشته باشد.
نادری در تشریح چگونگی انتخاب و داوری آثار گفت: ما سعی می کنیم نمایشی را برای ورود به جشنواره فجرانتخاب کنیم که در مقایسه با سایر تئاتر ها از دیگر استان ها متفاوت باشد .
وی خاطر نشان کرد: ما جشنواره هارا بر اساس یک فضا و امکانات در یک شهر قرار می دهیم که بهانه ای باشد برای بازسازی امکانات تئاتر، ودر حال حاضرمشهداز پتانسیل های لازم برخوردار است و ستاد برگزاری بسیار منظم و حرفه ای در حال برگزاری این دوره از جشنواره است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران