در حال بارگذاری ...

آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی برگزار شد

آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی با حضور هیئت داوران و گروه های شرکت کننده برگزار شد.

به گزارش تئاتر خراسان رضوی، آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی (رضوان) با حضور هیئت داوران و گروه های شرکت کننده برگزار شد.

فهرست برگزیدگان بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی خراسان رضوی به شرح زیر اعلام شد:

برای بخش طراحی پوستر و بروشور به سروش حیدری، در بخش طراحی لباس به مرضیه ناجی برای اجرای حادثه در نوسا، طراحی صحنه به مسعود صفری و مجید بخششیان برای آثار ناهملت و سرخپوش و در بخش موسیقی نیز سه اثر به نام‌های ناهملت، آوات و دور سه فرمون جوایز اول تا سوم را از آن خود کردند.

در بخش بازیگری زن؛ میترا بابایی و محدثه عبداللهی برای اجرای نسخه پشتیبان و پرونده عجیب مرگ آقایان مقام سوم و مبینا خوشدل و دریا ناجی برای اجراهای سرخپوش مقام دوم را کسب کردند. لازم به ذکر است در این بخش هیئت داوران فردی را شایسته دریافت جایزه نفر اول ندید.

در بخش بازیگری مرد؛ حسین حق پرست و مهرداد فلاح به طور مشترک برای نسخه پشتیبان و ژنتیک، وحید عباسی برای مکبث و محمد جهان‌پا برای آدیداس به ترتیب مقام سوم تا اول را دریافت کردند.

در بخش متن احسان روحی، امین رضایی، مهدی ضیاچمنی و علی ایزدپناه برای نمایش‌های حادثه در نوسا، مکبث، آدیداس و نسخه پشتیبان و ژنتیک جوایز را بدون اولویت کسب کردند.

در بخش کارگردانی نمایش نسخه پشتیبان و ژنتیک به ترتیب جوایز سوم و دوم را دریافت کردند. همچنین دیپلم افتخار و تندیس بهترین کارگردانی به پویا قاضی برای نمایش آدیداس رسید.

در پایان دو اثر آدیداس و ژنتیک با انتخاب هیئت داوران به جشنواره فجر معرفی شدند.

همچنین در این مراسم از دو هنرمند پیشکسوت تئاتر استان آقایان حمید کریمی، پیشکسوت تئاتر نیشابور و  امیر محاسبتی پیشکسوت تئاتر مشهد تقدیر و قدردانی شد.

گفتنی است این جشنواره از ۲۷ تا ۲۹ آبان ماه  در صحنه تئاتر پنج سالن شامل "اشراق، تماشاخانه خورشید، تماشاخانه هنرهای زیبا، تماشاخانه بهار و سالن اصلی تئاتر شهر مشهد" برگزار شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران