در حال بارگذاری ...

اجرای نمایش «باغ شیشه ای» در مشهد

تنسی ویلیامز پس از سالها گمنامی با انتشار نمایشنامه‌ی باغ وحش شیشه‌ای که بیش از پیش بازتاب دهنده‌ی خانواده‌ی خود او بود به شهرت رسید. این نمایشنامه در بستری وسیع‌تر،نمایش‌دهنده‌ی زندگی خانواده‌های آمریکایی در سال ۱۹۳۰ است که اوج بحران اقتصادی آمریکا و تزلزل نهاد خانواده، فقر، ترس و اضطراب و پناه بردن به رویاهایی که رخت بر بسته‌اند در میان مردم این کشور بوده است می باشد. نمایش باغ شیشه ای در اواسط آبانماه در سالن بهار مجموعه تآتر شهر مشهد اجرا خواهد شد.

به گزارش تئاتر خراسان رضوی،  نمایش «باغ شیشه ای» در مجموعه تئاتر شهر مشهد اجرا خواهد شد.

باغ وحش شیشه ای اثری شاخص و یکی از شاهکارهای ادبیات نمایشی در جهان است،به گفته‌ «الیا کازان که»: "تمامی زندگی ویلیامز را در نمایش‌نامه‌هایش می‌‌توان یافت و تمامی نمایش‌نامه‌هایش را در زندگی‌اش." که این موضوع در مورد  متن باغ‌وحش شیشه‌ای پر رنگ‌تر  از هر جای دیگر خودنمایی می‌‌کند، «تنسی ویلیامز» پس از سالها گمنامی با انتشار نمایشنامه‌ی باغ وحش شیشه‌ای که بیش از پیش بازتاب دهنده‌ی خانواده‌ی خود او بود به شهرت رسید. این نمایشنامه در بستری وسیع‌تر،نمایش‌دهنده‌ی زندگی خانواده‌های آمریکایی در سال 1930 است که اوج بحران اقتصادی آمریکا و تزلزل نهاد خانواده، فقر، ترس و اضطراب و پناه بردن به رویاهایی که رخت بر بسته‌اند در میان مردم این کشور بوده است می باشد.

در این نمایش تمامی هدف کارگردان، رسیدن به اجرایی با تمرکز بر ذهنیت شخصیت ها و دیدن آنچه آنها توان به زبان آوردن شان را ندارند است،در اجرای این اثر کمی از ساختار نمایشنامه دور شده اند و جسارت این اتفاق را نمایشنامه و شخصیت های افسارگسیخته اش ایجاد کردند.
طراح و کارگردان : سعید نمایی
نویسنده : تنسی ویلیامز
دراماتورژ: کامران سعادت
بازیگران این نمایش، پریسا معتمدی مهر- نینا گودرزی- سعید نمایی و جلال شهباز نژاد

شایان ذکر است نمایش باغ شیشه ای در اواسط آبانماه در سالن بهار مجموعه تآتر شهر مشهد اجرا خواهد شد.
نظرات کاربران