در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • فرهنگ مهمترین اصل در حوزه شهری است

  نشست مسئولین گروهای نمایشی شهرستان سبزوار با ریاست اداره هنرهای نمایشی استان خراسان رضوی

  محمدرضا باباخانی رئیس اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به اتفاق رئیس اداره ارشاد شهرستان، حسینی پیشکسوت حوزه تئاتر استان و رئیس هنرهای نمایش های این شهر با شهردار سبزوار دیدار و گفتگو کردند.

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، شهردار سبزوار در این دیدار با تاکید بر اینکه مهمترین اصل در حوزه شهری توجه به مقوله فرهنگ است، گفت: شهرداری سبزوار در چارچوب قوانین و ضوابط از همه هنرمندان بومی حمایت و از هیچ کوششی برای ارتقای هنر آنان دریغ نخواهد کرد.

  سیدعلی کوشکی با اشاره به ماندگاری فعالیت های فرهنگی و تاثیرگذاری آن، اظهار کرد: وسعت تاثیرگذاری فعالیت های حوزه های فرهنگی از فعالیت های فیزیکی بیشتر بوده و می تواند نتایج موثری را به ثمر برساند.

  او با تاکید بر اینکه شهرداری سبزوار در سال گذشته به عنوان یکی از شهرهای برتر استان در حوزه فرهنگ انتخاب شد، گفت: در حال حاضر حدود 70 درصد برنامه های فرهنگی و هنری شهرداری در فضای باز برای عموم شهروندان اجرا می شود که خوشبختانه با استقبال خوب آنان نیز مواجه بوده است.

  وی همچنین افزود: اجرای برنامه های فرهنگی واجتماعی شهرداری بدون توجه به اصل رضایتمندی شهروندان امکان ماندگاری ندارد و مدیران فرهنگی شهرداری تمام اقدامات و کارهای خود را در راستای تلاش برای جلب رضایت مردم بکار گرفته اند.

  شهردار سبزوار با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و دغدغه ایشان در این رابطه، تصریح کرد: امروزه دیگر فعالیت های شهرداری منوط به حوزه عمرانی و خدمات شهری نیست و توجه به حوزه فرهنگ به عنوان یک اصل مهم همه ابعاد را در برگرفته است.

  کوشکی در ادامه ضمن قدردانی از حمایت و همراهی اداره ارشاد سبزوار با مجموعه بزرگ شهرداری در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، گفت: اداره شهر بدون مشارکت مردم غیر ممکن است و مشارکت نیز ضروریات مختلفی دارد که هنر و هنرمندان باید در ایجاد این لوازم به ما کمک کنند.

  محمدرضا باباخانی رئیس اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های شهرداری از هنرمندان این شهرستان، خواستار تداوم حمایت برای اعتلا و ارتقای هنر هنرمندان در حوزه های مختلف شد.

  رضا شجاع رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار نیز از همراهی و حمایت شهرداری در خصوص اجرای برنامه فرهنگی و هنری در ایام نوروز و تابستان و همچنین حمایت از هنرمندان بومی این شهر قدردانی کرد.

  گفتنی است در این دیدار محمد اکبری مسئول هنرهای نمایشی سبزوار و حسینی پیشکسوت حوزه تئاتر استان نیز  به بیان دیدگاه های خود در خصوص ارتقای کمی و کیفی حوزه فرهنگ و هنر پرداختند.

  همچنین در این دیدار مقرر شد اداره ارشاد و شهرداری به منظور حمایت از هنرمندان سبزوار تفاهم نامه ای مشترک، پس از تهیه و تنظیم به امضا برسانند.
  مطالب مرتبط

  رییس اداره هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

تا حصول نتیجه پیگیر ضررمالی بخش خصوصی و هنرمندان تئاتر خواهیم بود
  رییس اداره هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

  تا حصول نتیجه پیگیر ضررمالی بخش خصوصی و هنرمندان تئاتر خواهیم بود

  رییس اداره هنرهای نمایشی خراسان رضوی : خراسان رضوی اولین استانی بود که در ۱۴ اسفند برای ضرر بخش خصوصی و لغو مجوزها درخواست مساعدت مالی کرد که خوشبختانه معاون هنری وزیر کتبا قول مساعدت دادند و انشاا... تا حصول نتیجه پیگیر خواهیم بود

  |

  نظرات کاربران