در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • ۳۰۰۰ اجرا و ۳۸۵ تولید نمایش؛ در سطح استان خراسان رضوی

  رئیس اداره هنرهای نمایشی استان آمار اجرای نمایش و میزان مخاطب در شش ماهه نخست سال ۹۸ را منتشر کرد.

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، رئیس اداره هنرهای نمایشی آمار اجرای نمایش و میزان مخاطب در شش ماهه نخست سال ۹۸ در سطح استان را منتشر کرد.

  محمدرضا باباخانی در این باره گفت: طی شش ماه نخست سال ۹۸، تعداد ۳۸۵ اثر نمایشی در سطح استان تولید شده است که در قالب قریب به ۳۰۰۰ اجرا به نمایش درآمده است. وی ضمن اشاره به رشد چشمگیر میزان مخاطب تئاتر گفت: تعداد ۲۵۳۲۳۰ تماشاچی  در شش ماه نخست امسال از نمایش ها دیدن کردند. باباخانی یادآور شد: یکی از اصلی ترین دستمایه های تولید نمایش در استان آموزه های دینی و ارزش های انقلاب اسلامی است و گواه این ادعا، اجرای نمایش هایی با مضامین مذهبی از جمله نمایش های شب حادثه، بیکران ،و نمایش هایی با مضامین دفاع مقدس از جمله اجرای  نمایش های خون رقصه و حنانه و همچنین اجرای بیش از ده نمایش تعزیه خوانی است. باباخانی افزود: تعهد و میزان پایبندی هنرمندان عرصه نمایش استان در عملکرد آنها؛ و تولید تئاتر با مضامین ارزشی و انقلابی کاملا مشهودست و ساحت مقدس تئاتر با انتشار برخی مطالب پوچ و واهی خدشه دار نخواهد شد.
  مطالب مرتبط

  فرهنگ مهمترین اصل در حوزه شهری است

نشست مسئولین گروهای نمایشی شهرستان سبزوار با ریاست اداره هنرهای نمایشی استان خراسان رضوی
  فرهنگ مهمترین اصل در حوزه شهری است

  نشست مسئولین گروهای نمایشی شهرستان سبزوار با ریاست اداره هنرهای نمایشی استان خراسان رضوی

  محمدرضا باباخانی رئیس اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به اتفاق رئیس اداره ارشاد شهرستان، حسینی پیشکسوت حوزه تئاتر استان و رئیس هنرهای نمایش های این شهر با شهردار سبزوار دیدار و گفتگو کردند.

  |

  نظرات کاربران