در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی کشوری و استانی

  تماشاخانه استاد «حسین نوری» افتتاح شد

  آیین افتتاحیه سالن نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی با نام تماشاخانه «استاد حسین نوری» با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی کشوری و استانی برگزار شد.

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، آئین افتتاحیه سالن نمایش حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی با نام تماشاخانه «استاد حسین نوری» با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان فرهنگی کشوری و استانی برگزار شد.

  حمید نیلی رئیس انجمن هنرهای نمایشی کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه مشهد جزو پرکارترین و جریان‌سازترین مراکز استان‌ها در عرصه هنر تئاتر است، گفت:  هنرمندان گرانقدر بسیاری در این سرزمین داریم و بسیار خوب است که  بتوانیم در زمان حیات آنان از این بزرگواران تجلیل کنیم لذا احداث این تماشاخانه و حسن انتخاب در نامگذاری آن را تبریک می‌گویم و امیدوارم آثار پرمحتوایی در این سالن به‌روی صحنه رود تا شاهد اتفاقات خوبی برای تئاتر مشهد باشیم.

  در ادامه کوروش زارعی بازیگر، کارگردان و مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری  کشور با بیان اینکه افتتاح این تماشاخانه حرفه‌ای و تخصصی اتفاق مبارکی برای تئاتر مشهد است، گفت: تمامی هنرمندان تئاتر به‌دنبال اجرا در سالن‌های بلک باکس هستند و خوشحالم که امروز با افتتاح تماشاخانه استاد حسین نوری در حوزه هنری خراسان رضوی، این کار زمین مانده تئاتر مشهد پس از سال‌ها انتظار به انجام رسید.

  وی افزود: انتخاب نام استاد حسین نوری که از هنرمندان متعهدی است که خود را وقف این نظام و انقلاب کرده است را نیز برای این تماشاخانه تبریک می‌گویم و چقدر زیباست که تا زمانی که این هنرمندان عزیز زنده و در کنار ما هستند، مکانی را به نام آنان ماندگار کنیم.

  مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور ضمن گلایه از وضعیت تئاتر امروز گفت: متاسفانه اتفاقات ناخوشایند و آزاردهنده تئاتر پایتخت دارد به استان‌ها نیز سرایت می‌کند و این جنایتی است در حق تئاتر؛ روزگاری در دهه 60 و 70 تئاتر ما اندیشمند و ارزشمند بود و در جامعه رونق تفکر و اندیشه را ایجاد می‌کرد که با استقبال مردم هم همراه بود اما امروز تئاتر ما  سخیف، سطحی و مبتذل شده و اثری از تفکر و اندیشه در آن نیست که این موضوع به تئاتر مشهد هم منتقل شده است. 

  زارعی ادامه داد: دولت تئاتر را به حال خودش رها کرده و در این باره مقصر است اما ما نیز به عنوان هنرمند تئاتری می‌دانیم که ذات تئاتر تفکر و اندیشه است و با سینما که مبتنی بر تجارت است تفاوت دارد لذا از تمامی هنرمندانی که سرآمدان تئاتر نه تنها خراسان بلکه این مملکت هستند خواهش می‌کنم برای تئاتر خراسان و مشهد بزرگی کنید، در کنار هنرمندان جوان باشید  و نگذارید اتفاقات بدی که در تئاتر پایتخت رخ می‌دهد در اینجا نیز بر روی صحنه دیده شود. 

  پخش پیام تصویری استاد حسین نوری به آئین افتتاحیه و اجرای نخستین نمایش تماشاخانه جدید حوزه هنری خراسان رضوی توسط توسط جمعی از هنرمندان باسابقه تئاتر مشهد از جمله محمد ملتجی، سعید صادقی، مجید بخششیان و محمد جهان‌پا حسن ختام این مراسم بود.

  گفتنی است تماشاخانه «استاد حسین نوری» سالن بلک‌باکس دوسویه و با ظرفیت 123 نفر، دارای سیستم نور و صدای تخصصی و سایر امکانات لازم برای اجرای گروه‌های نمایشی از جمله اتاق بازیگران، اتاق گریم و لباس، سالن انتظار مناسب تماشاگران، است.
  مطالب مرتبط

  خیرآبادی: سالن‌های تئاتر خراسان رضوی پاسخگوی نیاز هنرمندان نیست

  خیرآبادی: سالن‌های تئاتر خراسان رضوی پاسخگوی نیاز هنرمندان نیست

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: با توجه به فعالیت گروه های تئاتر در همه شهرستان های استان و استقبال رو به افزایش مردم از هنرهای نمایشی تعداد سالن های نمایش در استان کافی نیست. این استان ۲۹ شهرستان دارد که همه آنها دارای انجمن هنرهای نمایشی و گروههای فعال نمایشی ...

  |

  برگزاری همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران در مشهد

همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران در سالن کنفرانس هتل فردوسی مشهد برگزار شد
  برگزاری همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران در مشهد

  همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران در سالن کنفرانس هتل فردوسی مشهد برگزار شد

  همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی ایران در سالن کنفرانس هتل فردوسی مشهد درحال برگزاری است. حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور در این همایش گفت: انجمن هنرهای نمایشی استان ها باید روحیه مطالبه گری داشته باشند. وی گفت: برگزاری جشنواره باید مانند یک پازل منحصر به فرد ...

  |

  در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر

نشست بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی
  در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر

  نشست بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی

  نشستِ بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی با حضور حمید نیلی، اتابک نادری، آرش خیرآبادی و علی روحی صبح روز پنج‌شنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه سال 1398 و در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر برگزار شد.

  |

  نظرات کاربران