در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • سید مجتبی حسینی در همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی کشور :

  در تئاتر توسعه یافتیم اما توسعه نامتوازن

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی کشور او اشاره کرد که گرفتاریهای ما در بحث هنرهای نمایشی ناشی از یک موضوع یک سطری است. اینکه ما توسعه یافتیم، اما توسعه نا متوازن. که اگر متوازن بود ما اینگونه برای خواسته های اولیه خودمان به چانه زنی نمی پرداختیم. 

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی کشورمطالب گفت: ما توسعه یافتیم اما همواره کاستی هایی بوده که اجازه تمرکز ما را بر حیطه اصلی نداده و باعث این شده که ما امروز به خودمان و هنرمان افتخار نکنیم. 

  وی عنوان کرد با توجه به اینکه اکنون در کشور حدود ۱۵۰۰۰۰ نفر فارغ التحصیل رشته های هنرهای نمایشی داریم و از طرفی قریب به ۵۰۰۰ آموزشگاه آزاد که تعداد قابل توجهی از اینها به آموزش هنرهای نمایشی میپردازند و از طرفی روال استاد شاگردی هم همچنان به قوت خود باقیست این رقم، رقم قابل توجهی است و بیانگر این است که جامعه هنرهای نمایشی رو به بزرگ شدن است. 

  حسینی در بخش دیگری از صحبتهای خود عنوان کرد رشد ایران در عرصه های بین المللی و جشنواره های گوناگون نشان از بالندگی و پیشرفت این هنر دارد. 

  وی گفت با توجه به اینکه متولی هر جامعه شهروندان آن هستند، هنرمندان نیز متولی هنر جامعه هستند. هر چه هنرمندان با اقتدار تر باشند این خانواده هم مقتدرتر خواهد بود. از این جهت در راستای منسجم بودن اهداف هر تشکل بهتر است ذیل یک صنف قرار بگیریم. صنف است که دارای چهارچوب های قانونی است. 

  معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین خاطرنشان کرد در بحث های حمایتی اسیر قالب بندی ها و اسامی نباشیم. اینکه حمایت از انجمن های نمایش صورت میگیرد یا از خانه تئاتر یا موسسات صرفا یک قالب بندی و اسم گذاری ست. دقیقا مثل لباس آدمی که تغییر آن تغییری در وجود آدمی ایجاد نمیکند. پس آن چه مهم است اصل موضوع است. اینکه بخواهیم به شکل بهتری برسیم ناگزیر هستیم به یک آسیب شناسی روش مند. 

  او در انتها یادآوری کرد که حتی در وزارت هم بحث جدایی هنر پایتخت و شهرستان‌ها مطرح نیست و این خواسته مستقیم شخص وزیر است که هنر در پایتخت و شهرستان‌ها باید دوشادوش هم حرکت کنند. 
  مطالب مرتبط

  محمد رضا الوند در همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی

تئاتر خصوصی جریان اقتصادی و فرهنگی تئاتر را پیش می برد
  محمد رضا الوند در همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی

  تئاتر خصوصی جریان اقتصادی و فرهنگی تئاتر را پیش می برد

   «محمدرضا الوند» مدیر امور استانهای مرکز در همایش روسای انجمن هنرهای نمایشی گفت: بزرگترین موفقیت هنرهای نمایشی همراهی و تغییر ذائقه مخاطبین است و تئاتر خصوصی جریان اقتصادی و فرهنگی تئاتر را پیش می برد. 

  |

  رئیس انجمن خراسان رضوی هم‌زمان با سالروز شهادتِ امام رضا(ع) اعلام کرد

اجرای پرده‌خوانی و تآترِ خیابانی در مشهد
  رئیس انجمن خراسان رضوی هم‌زمان با سالروز شهادتِ امام رضا(ع) اعلام کرد

  اجرای پرده‌خوانی و تآترِ خیابانی در مشهد

  هم‌زمان با رحلتِ پیامبر اکرم(ص) و شهادتِ امامِ هشتمِ شیعیان، حضرت ثامن‌الحجج، حضرت امام رضا(ع)، با هم‌کاری انجمنِ هنرهای نمایشی‌ استان خراسان رضوی و مرکز آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، چندین مراسمِ پرده‌خوانی و اجرای تآترِ خیابانی، با موضوعاتِ رضوی، در ورودی‌های مشهد ...

  |

  رکوردشکنی حضور تئاتر خراسان رضوی در جشنواره فجر 96

  رکوردشکنی حضور تئاتر خراسان رضوی در جشنواره فجر 96

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال برای اولین بار 10 تئاتر در جشنواره بین المللی فجر راه یافته هست، گفت: امسال با درخشش هنرمندان تئاتر مشهد، 3 نمایش خیابانی و 7 نمایش صحنه ای در این رویداد مهم حضور خواهند داشت.

  |

  به دلیل خطر احتمالی زلزله

اجراهای امروز تئاتر مشهد کنسل شد
  به دلیل خطر احتمالی زلزله

  اجراهای امروز تئاتر مشهد کنسل شد

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با «پایگاه تخصصی اطلاع رسانی مشهد تئاتر» با اعلام این خبر گفت:  نمایش‌های «بیستون می تازد» و «دو یک به نفع ...

  |

  نظرات کاربران