در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • رفع معضلات کنونی در حوزه نیازمند یک وحدت همه‌جانبه

  نمایشنامه‌نویسی اقتباسی سابقه‌ای کهن در کشور دارد

  سعید تشکری گفت: رفع معضلات کنونی در این حوزه نیازمند یک وحدت همه‌جانبه میان تمامی متولیان این عرصه اعم از مسئولان و هنرمندان هستیم.

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، سعید تشکری با بیان این مطلب افزود: رفع معضلات کنونی در این حوزه نیازمند یک وحدت همه‌جانبه میان تمامی متولیان این عرصه اعم از مسئولان و هنرمندان هستیم.

  نویسنده رمان مفتون و فیروزه خاطر نشان کرد:  رشد جزیره‌ای، دوری از شیوه‌های نوین و حرکت‌های تک‌صدایی از جمله مشکلات حوزه تئاتر بوده و این هنر را به سمتی سوق داده که تنها بیانگر دغدغه‌ها است.

  نویسنده نامدار مشهدی افزود: نمایشنامه‌نویسی اقتباسی سابقه‌ای کهن در کشور دارد و نمایشنامه‌نویس به واسطه اقتباسی که ایجاد می‌کند بیانگر و ارائه‌دهنده یک ارتباط مفهومی است.

  دبیر علمی اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم تاکید کرد: باید به سمت اصلاح روش‌های غلط فعلی و جایگزینی با روش‌های روز و نوین حرکت کنیم.
  مطالب مرتبط

  دبیر علمی اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی:

اقتباس اندیشه
  دبیر علمی اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی:

  اقتباس اندیشه

  اومبرتو اکو، استاد زیبایی شناسی و فلسفه و داستان‌نویسی است. او در کتاب گسترش زیبایی‌شناسی هنر در سده‌های میانه از رازی ساده با ما سخن می‌گوید و اعلام می‌کند ما در روایت از اسطوره‌ها، هرگاه به نوعی غلط‌خوانی دست یابیم، به اثری نو یا اثری گشوده دست خواهیم یافت.

  |

  خوانشی از نمایش «ما داریم از این خونه می ریم»

پدری که نامش را باخت
  خوانشی از نمایش «ما داریم از این خونه می ریم»

  پدری که نامش را باخت

  با خانه ای که متجاوزمان در آن زندگی می کند چه باید کرد؟ با خانه ای که خصم ما برای ما بنیان گذاشته؟ زندگی در قتلگاه برای مقتول چگونه خواهد بود؟ تکلیف ما با خانه ای که بیشتر از سر پناه، آوار بر سر است چیست؟

  |

  داوران اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی مشخص شدند

  داوران اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی مشخص شدند

  مرتضی ملتجی، دبیر اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی طی حکمی دکتر سید مهدی شجاعی، نصرالله قادری، نادر برهانی مرند، شهرام زرگر و سعید تشکری را به عنوان داوران اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی معرفی کرد.

  |

  رکوردشکنی حضور تئاتر خراسان رضوی در جشنواره فجر 96

  رکوردشکنی حضور تئاتر خراسان رضوی در جشنواره فجر 96

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال برای اولین بار 10 تئاتر در جشنواره بین المللی فجر راه یافته هست، گفت: امسال با درخشش هنرمندان تئاتر مشهد، 3 نمایش خیابانی و 7 نمایش صحنه ای در این رویداد مهم حضور خواهند داشت.

  |

  نگاهی به کارنامه تئاتر مشهد در بهار سال جدید

   تئاتر مشهد طی چند سال اخیر توانسته جایگاه ارزشمند خود را در عرصه هنرهای نمایشی احیاء کند بطوری که هم اینک این کلانشهر بعد از تهران به عنوان قطب تئاتر کشور شناخته می شود.

  |

  عیار جهانی تئاتر مشهد در سال ۹۵

  عیار جهانی تئاتر مشهد در سال ۹۵

  تئاتر خراسان رضوی – تئاتر مشهد در سال های اخیر روند رو به رشدی را نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح جهانی داشته است، که درخشش در تئاتر فجر و کسب افتخار در جشنواره تئاتر چخوف در روسیه در سال ۹۵، از نمونه های بارز آن است. ...

  |

  نظرات کاربران