در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • آرش خیرآبادی در نشستی خبری:

  انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی برنامه‌های متعددی را در سال ۹۸ خواهد داشت

  آرش خیرآبادی در نشست خبری با خبرنگاران گفت: انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی برنامه‌های متعددی را در سال ۹۸ خواهد داشت که یکی از مهمترین این برنامه‌ها اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم است.

  به گزارش ایران تئاتر به  نقل از تابناک رضوی، آرش خیرآبادی در نشستی خبری با خبرنگاران با بیان اینکه انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی برنامه‌های متعددی را در سال ۹۸ خواهد داشت که یکی از مهمترین این برنامه‌ها اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم بوده است، گفت: این جشنواره همزمان با آغاز دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی و در جوار حرم مطهر امام مهربانی‌ها، حضرت علی‌ بن موسی الرضا(ع) و با اقتباس از ادبیات فاخر ایران و جهان و با ۴ هدف حمایت از تولید متون نمایشی ملی، اقتباس از کتب ادبیات ایران و جهان، بهره‌گیری از ابزار نمایش در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی و ایرانی و کشف استعدادهای متعهد و جوان در کنار حضور چهره‌های ملی و صاحب سبک برای ارتقاء اصلی‌ترین مقوله تئاتر که نمایشنامه بوده برگزار می‌شود.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی افزود: با بیان اینکه اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم در قالب ۷ محور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: محورهای این جشنواره شامل ادبیات پایداری و مقاومت، تاریخ نهضت اسلامی ایران، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی و فرهنگ شهروندی، نظام سلطه و نهضت‌های آزادی‌بخش جهان، دستاوردهای انقلاب، تاریخ اسلام و کودک و نوجوان بوده و ۵۷ عنوان کتاب برای این محورها به عنوان منابع اقتباسی انتخاب شده است.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، حوزه هنری خراسان رضوی، شهرداری مشهد، خانه هنرمندان مشهد، مجتمع ناشران انقلاب اسلامی و گروه سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  دبیر علمی اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی:

اقتباس اندیشه
  دبیر علمی اولین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی اقتباسی:

  اقتباس اندیشه

  اومبرتو اکو، استاد زیبایی شناسی و فلسفه و داستان‌نویسی است. او در کتاب گسترش زیبایی‌شناسی هنر در سده‌های میانه از رازی ساده با ما سخن می‌گوید و اعلام می‌کند ما در روایت از اسطوره‌ها، هرگاه به نوعی غلط‌خوانی دست یابیم، به اثری نو یا اثری گشوده دست خواهیم یافت.

  |

  نظرات کاربران