در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • در جلسه‌ی پرسش و پاسخ اعضای انجمن تئاتر خراسان رضوی و رؤسای جدید انجمن شهرستان‌ها مطرح شد

  طرح بزرگ آموزش جامع تئاتر استان برگزار می‌شود

  هم زمان بابرگزاری مراسم ابلاغ و اهدای احکام ریاست انجمن شهرستانهای استان، نشست پرسش و پاسخی با حضور نمایندگان تئاتر شهرستانها و مسوولان تئاتر استان برگزار شد.

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، هم زمان بابرگزاری مراسم ابلاغ و اهدای احکام ریاست انجمن شهرستانهای استان نشست پرسش و پاسخی با حضور نمایندگان تئاتر شهرستانها و مسوولان تئاتر استان برگزار شد.
  جلسه‌ی پرسش و پاسخ اعضای انجمن تئاتر خراسان رضوی و رؤسای جدید انجمن شهرستان‌ها مطالبات هنرمندان در استان را می‌توان در پنج محور کلی دسته‌بندی کرد: 1- نیاز مبرم به آموزش تئاتر و لزوم ایجاد بسترهای مناسب آموزشی برای شهرستان‌ها
  2- تبیین حوزه‌ی اختیارات و شفافیت مفاد اساس‌نامه‌ی انجمن 3- مشخص شدن وضعیت مالکیت و مدیریت تماشاخانه‌ها در شهرستان‌ها 4- مشخص شدن وضعیت ثبت گروه‌های نمایشی 5- تشریح خدمات، تسهیلات و امکانات ارایه شده توسط انجمن استان به شهرستان‌ها در کنار طرح این موضوعات، مطالبات دیگری چون بیمه‌ی هنرمندان، عدم حضور اعضای هیئت‌مدیره و به ویژه سرکشی نکردن رییس انجمن به شهرستان‌ها، وضعیت بد اقتصاد تئآتر در شهرهایی جز مشهد و جز این‌ها، مطرح شد.
   محمدرضا باباخانی، رییس اداره‌ی هنرهای نمایشی‌ استان در صحبت کوتاهی به معرفی‌ جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر پرداخت و درباره‌ی به طول انجامیدن روند معرفی‌ نامزدهای پست ریاست انجمن شهرستان‌ها به هیئت‌مدیره‌ی انجمن، توضیحاتی ارایه کرد. وی گفت:دلیل طول کشیدن انتخاب رؤسای انجمن، هیچ ارتباطی به کم‌کاری‌های هیئت‌مدیره و شخص رییس انجمن ندارد. روال قانونی در اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی، باعث به درازا کشیدن زمان بوده است.
  پس از آن،  علی روحی، عضو هیئت‌مدیره‌ی انجمن، سخن گفت. وی علاوه بر تبریک سمت جدید رؤسا، به شرح برنامه‌های انجمن در سال گذشته و سال جاری و آتی پرداخت. او علاوه بر ترسیم چشم‌انداز سیاست‌های کلان انجمن درباره‌ی شهرستان‌ها این وعده را داد که در آینده‌ای نه چندان دور، بتوانیم خبرهای بسیار خوشی را در حوزه‌های مختلف تئآتر برای هنرمندان شهرستانی داشته باشیم.
  آرش خیرآبادی، در پایان جلسه و پس از شنیدن یک به یک سخنان حضار، به سوالات هنرمندان شهرستان‌ها پاسخ گفت. او دلیل سرکشی نکردن خود در مدت هشت ماهه‌ی گذشته به شهرستان‌ها را چنین تشریح کرد: من اهل  عوام‌فریبی نیستم. آدمی هم نیستم که بخواهم با دست خالی به شهرستان بروم و قول‌های بی‌ارزش حراج کنم. هشت ماه تلاش کردم تا زمانی که به سمت شهرستان‌ها می‌آیم، دست پری داشته باشم.
  خیرآبادی در ادامه  افزود : من اهل شعار دادن‌های زیبا و فراموش‌کردن‌شان نیستم. اگر گفته‌ام که شهرستان‌ها را حمایت می‌کنیم، یعنی این اتفاق خواهد افتاد. ما به شهرستان مدرس تئاتر خواهیم فرستاد و برای هر شهر، وورک‌شاپ‌های آموزشی برگزار می‌کنیم. ما مدرسان تئآتر شهرستان را در مشهد آموزش ارتقای سطح خواهیم داد و نیز، کارگردان‌ها و آثاری را به شهرهای مختلف خواهیم فرستاد تا سواد بصری و فرهنگ تئآتر بینی در شهرها، بالاتر از پیش برود.
  وی در ادامه گفت: قول می‌دهم که آثار ارزش‌مند شهرستانی را در مشهد، با حمایت‌های ویژه، به صحنه ببریم. اما همه‌ی این‌ها جز با همت خود هنرمندان شهرستانی میسر نمی‌شود.
  رییس انجمن هنرهای نمایشی‌ی استان در پایان خاطرنشان کرد: هر ماه، ده تن از هنرجویان و هنرمندان شهرستانی طبق جدولی زمان‌بندی شده، می‌توانند به مشهد آمده و به صورت رایگان، تماشاگر اجراهای خوب مشهدی باشند. افزون بر این، ما تمام توان خود را به خرج خواهیم داد تا بل‌که بتوانیم سهم شهرستان‌ها را در جشنواره‌های مختلف بالاتر ببریم.
  وی افزود: دوران تازه‌ای آغاز شده که امیدوارم با هم‌کاری و هم‌یاری‌های هنرمندان شهرهای مختلف استان، تبدیل به دوره‌ای طلایی و به‌یادماندنی شود.
  در پایان نیز، هدایای فرهنگی‌ انجمن استان به شهرستان‌ها تقدیم رؤسای انجمن شد. این هدایا شامل کتاب‌های نمایش‌نامه، کتاب‌های پژوهشی در زمینه‌ی هنرهای نمایشی و نیز آثار آموزشی بود.
  مطالب مرتبط

  در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر

مراسم ابلاغ و اهدای احکام رؤسای بیست و سه شهر از استان خراسان رضوی برگزار شد
  در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر

  مراسم ابلاغ و اهدای احکام رؤسای بیست و سه شهر از استان خراسان رضوی برگزار شد

  با حضور آرش خیرآبادی و دیگر مسوولان تئآتر استان و در حاشیه‌ی جشنواره‌ی تئاتر اندیشه‌ی مطهر، احکام بیست و سه رییس انجمن هنرهای نمایشی در شهرستان‌های خراسان رضوی، توسط آرش خیرآبادی، رییس انجمن این استان، ابلاغ شد.

  |

  در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر

نشست بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی
  در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر

  نشست بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی

  نشستِ بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی با حضور حمید نیلی، اتابک نادری، آرش خیرآبادی و علی روحی صبح روز پنج‌شنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه سال 1398 و در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر برگزار شد.

  |

  رئیس انجمن خراسان رضوی هم‌زمان با سالروز شهادتِ امام رضا(ع) اعلام کرد

اجرای پرده‌خوانی و تآترِ خیابانی در مشهد
  رئیس انجمن خراسان رضوی هم‌زمان با سالروز شهادتِ امام رضا(ع) اعلام کرد

  اجرای پرده‌خوانی و تآترِ خیابانی در مشهد

  هم‌زمان با رحلتِ پیامبر اکرم(ص) و شهادتِ امامِ هشتمِ شیعیان، حضرت ثامن‌الحجج، حضرت امام رضا(ع)، با هم‌کاری انجمنِ هنرهای نمایشی‌ استان خراسان رضوی و مرکز آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، چندین مراسمِ پرده‌خوانی و اجرای تآترِ خیابانی، با موضوعاتِ رضوی، در ورودی‌های مشهد ...

  |

  گزارشی از روندِ شکل‌گیری‌ی بیست و هشتمین جشنواره‌ی تئاترِ خراسان رضوی [رضوان]

بیست و هشتمین جشنواره‌ی تئاتر خراسان رضوی در یک نگاه
  گزارشی از روندِ شکل‌گیری‌ی بیست و هشتمین جشنواره‌ی تئاترِ خراسان رضوی [رضوان]

  بیست و هشتمین جشنواره‌ی تئاتر خراسان رضوی در یک نگاه

  به گزارش روابط عمومی بیست و هشتمین جشنواره‌ی تآتر خراسان رضوی، آرش خیرآبادی، دبیر جشنواره، گزارشی از روندِ شکل‌گیری‌ی جشنواره‌ی رضوان منتشر کرد.

  |

  خیرآبادی: سالن‌های تئاتر خراسان رضوی پاسخگوی نیاز هنرمندان نیست

  خیرآبادی: سالن‌های تئاتر خراسان رضوی پاسخگوی نیاز هنرمندان نیست

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: با توجه به فعالیت گروه های تئاتر در همه شهرستان های استان و استقبال رو به افزایش مردم از هنرهای نمایشی تعداد سالن های نمایش در استان کافی نیست. این استان ۲۹ شهرستان دارد که همه آنها دارای انجمن هنرهای نمایشی و گروههای فعال نمایشی ...

  |

  نظرات کاربران