در حال بارگذاری ...
در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر

نشست بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی

نشستِ بررسی وضعیت تئاتر شهرستان‌های استان خراسان رضوی با حضور حمید نیلی، اتابک نادری، آرش خیرآبادی و علی روحی صبح روز پنج‌شنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۸ و در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر برگزار شد.

به گزارش تئاتر خراسان رضوی،  در حاشیه‌ی جشنواره‌ی اندیشه‌ی مطهر،  حمید نیلی، اتابک نادری، علی روحی و آرش خیرآبادی، دیدار و گفت‌وگویی داشتند که در آن، به بحث و بررسی درباره‌ی وضعیت تئاتر استان، نیازمندی‌های مبرم تئاتر شهرستان‌ها و نیز، تسهیلات ارایه شده توسط انجمن هنرهای نمایشی‌ کشور به شهرستان‌های خراسان رضوی پرداختند.
در این جلسه حمید نیلی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی‌ کشور وعده داد تا برای تأمین نیازهای برخی از شهرستان‌های خراسان رضوی در جهت ایجاد تسهیلات و امکانات، به انجمن استان، یاری برساند.
 اتابک نادری، مدیر هماهنگی تئاتر استان‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی نیز پس از استماع گزارش هشت‌ماه فعالیت انجمن هنرهای نمایشی، قول داد تا حمایت‌های بیش‌تری از تئاتر شهرستان‌های استان کرده و در زمینه‌ی برگزاری‌ جشنواره‌های مختلف در خراسان رضوی، برنامه‌های پیش‌نهادی‌ اعضای هیئت‌مدیره و رییس انجمن هنرهای نمایشی‌ استان را حمایت و پی‌گیری کند.
آرش خیرآبادی، رییس انجمن هنرهای نمایشی در این دیدار، ضمن برشمردن گوشه‌ای از فعالیت‌های انجمن، تفاهم‌نامه‌های آموزش تئاتر میان دانشگاه فردوسی، دانشگاه آزاد و انجمن هنرهای نمایشی را به عنوان آخرین دست‌آورد بزرگ این انجمن در زمینه‌ی فعالیت‌های اخیرش برشمرد و در ادامه، با تشریح وضعیت اقتصاد تئاتر در برخی از شهرستان‌های محروم، خواستار کمک‌های بیش‌تر و موردی به تئاتر این شهرها شد که مورد موافقت مسوولان حاضر در جلسه قرار گرفت.
 نیلی و نادری پس از توضیحات رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی درباره‌ی طرح آموزش جامع تئاتر استانی و روش برگزاری دوره‌های آموزش تئاتر، وعده دادند تا تلاش خود را برای توسعه‌ی این طرح آموزشی در سطح کلان و کشوری به کار گیرند.
نظرات کاربران