در حال بارگذاری ...
مسعود زرگران در گفتکو با ایران تئاتر:

«استکهلم» یک درام اجتماعی است

کارگردان نمایش «استکهلم» گفت: نمایش «استکهلم» درباره یک درام اجتماعی بوده که داستان آن حول محور شخصیت اصلی نمایش در جریان است.

مسعود زرگران در گفت‌و‌گو با ایران تئاتر، در خصوص نمایش خود که این روز‌ها در حال اجرا است، اظهار کرد: نمایش «استکهلم» در واقع یک درام اجتماعی است که داستان آن حول محور شخصیت اصلی نمایش در جریان است و به نوعی می‌توان گفت کل داستان از منظر ذهنی شخصیت اصلی داستان روایت می‌شود. ضمن این که حال و هوا و موضوعی که نمایش «استکهلم» به آن می‌پردازد، پیرامون مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نیز هست.

وی در خصوص بازیگران تئاتر «استکهلم» عنوان کرد: در این نمایش امیرارسلان طالبی در نقش «مهرداد» به ایفای نقش می‌پردازد. همچنین احسان صبور جنتی در نقش «کرمی»، شیرین محمودی در نقش «ترانه»، حمید درودی در نقش «حسام» و ساندارا یحیی‌زاده در نقش «شادی» با این نمایش همکاری می‌کنند. نویسندگی این اثر را نیز میلاد کاشانی عهده‌دار بوده است.

کارگردان نمایش «استکهلم» در مورد پروسه تمرین این اثر بیان کرد: تقریبا از اوایل تیرماه تمرین‌ها برای نمایش را آغاز کردیم و این فرایند تا شهریورماه ادامه یافت. پس از مدتی وقفه که به دلیل شرایط تحصیلی بنده ایجاد شد، دوباره تمرین‌ها را از سر گرفتیم و از بیستم آذرماه نیز «استکهلم» را به روی صحنه بردیم.

زرگران در خصوص استقبال از نمایش «استکهلم» گفت: خوشبختانه استقبال مخاطبین از نمایش مطلوب بود و با توجه به این که این اثر یک فضای خاص دارد و گمان نمی‌کردم مخاطب عام با نمایش ارتباط برقرار کند، اما با استقبال خوبی که در زمان اجرا شاهد بودم، ذهنیت من تغییر کرد و بازخوردهای فراوان و مطلوبی از تماشاگران دریافت کردیم و به طور کلی می‌توان گفت تماشاگران از اثر راضی بودند.

وی با بیان این که هفته جاری احتمالا آخرین هفته اجرای نمایش «استکهلم» است، اضافه کرد: نمایش «استکهلم» تا چهارشنبه، پنجم دی‌ماه در تماشاخانه خورشید روی صحنه است و اگر استقبال تماشاگران بالا باشد، احتمال تمدید وجود دارد.

این کارگردان تئاتر در خصوص انجام پروژه‌های بعدی خود در حوزه تئاتر اظهار کرد: قطعا انجام کارها و آثار دیگری را مد نظر دارم، اما با توجه به وضعیت تحصیلی و دانشجویی بنده در تهران، چندان مشخص نیست که نمایش بعدی در مشهد و یا تهران صورت بگیرد. در هر حال، در این‌باره یک ایده کارگردانی در ذهن دارم که در حال حاضر به دنبال متن ایرانی و یا خارجی برای آن هستم؛ اما هنوز با نویسنده‌ای صحبت نکرده و در این‌باره به قطعیت نرسیده‌ام.

وی در تکمیل سخنان خود خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که تئاتر نیازمند حمایت از طرف مردم است و من به نوبه خود قدردان تمام کسانی هستم که همواره برای روشن ماندن چراغ تئاتر این شهر دغدغه داشته و زحمت می‌کشند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران