در حال بارگذاری ...
قصه بامداد یک روز خاکستری

در شب های پایانی، با مخاطبان پرمهر مشهدی وداع میکند

قصه بامداد یک روز خاکستری، نمایشی در ژانر تراژیکمدی به مدت ۷۰ دقیقه که از تاریخ ۲۷تیرماه سال جاری در سالن لطفی پردیس تئاتر مستقل مشهد، به صحنه رفت.محسن رامندی و سامان شرفی کارگردانان این اثر نمایشی هستند؛ و محمد رضایی مقدم نویسنده ی نمایش بوده است. بازیگران قصه بامداد، سید محمد سادات، سامان شرفی و محسن رامندی هستند.

به گزارش خراسان رضوی، در خلاصه ی داستان آمده است: (ویکتور کلونی) وکیل ضعیفی است که میخواهد به هر قیمتی شده، با زیر پا گذاشتن ارزش ها در دادگاهی که فردا صبح برگزار میشود، پیروز شود. دو بازداشتی به نام های بیل کراف و ایبل کانلی، یکی متهم به قتل و دیگری متهم به دزدی ، وسیله ای هستند که ویکتور میتواند به منافع شخصی خود برسد. اما آنها با کلونی همکاری نمیکنند و نمی پذیرند که برای نجات خود، دروغ بگویند. صحنه ی نمایش بازداشتگاهی ساخته شده در ذهن وکیل است و دو متهم، وجوه متفاوت شخصیت او را میسازند. در حالی که ویکتور در اتاق دستشویی است و مدام یک نفر به در میکوبد.)

در طول نمایش، نشانه هایی برای مخاطب وجود دارد. در گریم بازیگر نقش بیل کراف، رنگ بنفش دیده میشود و حسی پوچ و ناامید به مخاطب القا میکند. صورت ویکتور کلونی، نیمی سفید و نیمی سیاه است.

به گفته ی سامان شرفی و محسن رامندی(کارگردان) : قصه بامداد در روزهای تاریکی از زندگی محمد رضایی مقدم نگاشته شده و آنها حدس میزنند، او یکی از شخصیت های نمایش بوده است.

این دو با قدردانی از استقبال مخاطبان گفتند: ما از خنده ای که بر لب دارید، خرسندیم اما هدف اصلی ما کمدی نیست، نمایش ما از ارزش ها میگوید.

آنها با اشاره به تعطیلی های مکرر تئاتر مشهد، از سختی تبلیغات و جذب مخاطب گفتند.

از دیگر عوامل این نمایش :

دستیار کارگردان: دانیال رحمانیان

منشی صحنه: مریم زاهدی

مدیر صحنه: شاهین ایاز

طراح نور: محسن رامندی

انتخاب موسیقی: دانیال رحمانیان

طراح لباس: زهرا سرکوهی

طراح صحنه و دکور: مصطفی رامندی

طراح گریم: مهدی رامندی

طراح پوستر و بروشور، تدوین  و تولید محتوا: سامان شرفی

روابط عمومی: گروه هنری ویرگول

عکاس و فیلمبردار: یونس رازانی

اپراتور اتاق فرمان: دانیال رحمانیان و مریم زاهدی هستند.

 

منصوره سادات موسوی - خبرنگار ایران تئاتر از خراسان رضوی

7مهرماه ساعت : ۳۵ : ۱۴
مطالب مرتبط

گزارشی از ارابه تاریکی

پردیس تئاتر مستقل مشهد میزبان «ارابه‌ی تاریکی» شد
گزارشی از ارابه تاریکی

پردیس تئاتر مستقل مشهد میزبان «ارابه‌ی تاریکی» شد

پرفورمنس ارابه تاریکی به کارگردانی احسان فورجانی و تهیه کنندگی پیمان تیموری، نمایشی که بعد از انتظاری طولانی، برای هنرمندان و هنردوستان؛ از تاریخ ۳۰شهریور ماه روی صحنه پردیس تئاتر مشهد می‌رود.

|

به دلیل شرایط موجود تصویب شد

تمدید مهلت ثبت نام در انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی
به دلیل شرایط موجود تصویب شد

تمدید مهلت ثبت نام در انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی

کریم جشنی، رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی به دلیل شرایط پیش آمده و درخواست های مکرر مهلت ثبت نام در انتخابات هیات مدیره، هیات رئیسه و بازرسان انجمن هنرهای نمایشی را تا پایان هفته جاری اعلام کرد.

|

نظرات کاربران