در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • اجرای 49 نمایش در ماه های محرم و صفر در خراسان رضوی

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی از اجرای ۴۹ اثر نمایشی در مشهد و شهرستان های خراسان رضوی در ماه های محرم و صفر خبر داد و گفت: ۳۰عنوان تئاتر صحنه ای و  ۱۷ نمایش تعزیه و ۲ نمایش خیابانی در شب ها و روزهای متعدد این دو ماه عزیز اجرا شده اند که رشد بی نظیری نسبت به سال های قبل داشته اند.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی از اجرای 49 اثر نمایشی در مشهد و شهرستان های خراسان رضوی در ماه های محرم و صفر خبر داد و گفت: 30عنوان تئاتر صحنه ای و  17 نمایش تعزیه و 2 نمایش خیابانی در شب ها و روزهای متعدد این دو ماه عزیز اجرا شده اند که رشد بی نظیری نسبت به سال های قبل داشته اند.

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، سید جواد اشکذری افزود: از 48 اثر اجرا شده در خراسان رضوی 14 تئاتر در مشهد، 11 نمایش تعزیه در جغتای،2 تئاتر صحنه ای و یک نمایش خیابانی در تربت حیدریه، 2 تئاتر صحنه ای در نیشابور، 5 نمایش تعزیه و 1 تئاتر صحنه ای از خلیل آباد، 2 نمایش از قوچان، 1 نمایش تعزیه و 1 تئاتراز گناباد، 2 تئاتر از خواف، 5 تئاتر صحنه ای از سبزوار،1 تئاتراز کاشمر و 1 تئاتر از بردسکن اجرا شدند.
  وی در ادامه خاطرنشان کرد: در ایام محرم و صفر از 49 نمایش های صحنه ای، میدانی و خیابانی که در خراسان رضوی اجرا شده اند، 37 اثر از این تعداد تئاترهای مذهبی هستند.
  اشکذری درخصوص اجراهای مشهد در ایام محرم و صفر گفت: از 14 تئاتر صحنه ای که در مشهد روی صحنه رفته اند، 6 نمایش «خورشید بر نیزه» به کارگردانی مهدی وحیدی، «دلبسته» به کارگردانی عباس جانفدا، «بال» به کارگردانی مشارک محمد صادقزاده و داود شالفروشان، «خاک انتخاب» به کارگردانی رامین سروری، «خیمه» به کارگردانی سید مهدی رضا زاده، «بی کران» به کارگردانی احمد طاهونچی تولیدی امسال هستند که با مضمون و محوریت عاشورا تولید شده اند و 8 نمایش «خانواده محترم اردکانی» به کارگردانی امیر بشیری، «ماهرخ» به کارگردانی نوید اسدیان، «اون آقا اون خانوم» به کارگردانی یاسر عودی و علیرضا حیدری، «حذفیات» به کارگردانی مهدی ضیا چمنی، «در بسته» به کارگردانی مجتبی رستگار مقدم، «خواب گناه هشتم» به کارگردانی امیرعلی کیفی، «تخت های روان» به کارگردانی امیرمحمد فرمان و «زمان لرزه» به کارگردانی سعید توکلی با مضامین مختلف در تماشاخانه های مختلف مشهد روی صحنه رفتند.
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی تصریح کرد: در شهرستان های خراسان رضوی نیز آثار ارزشی بسیاری که مناسبت بسیاری با ایام محرم و صفر داشت، روی صحنه رفت که می توان به نمایش هایی چون «حرم داران» از محمد حسن زاده و «شاهد» از محمدهادی وکیلی در تربت حیدریه، «سرسپرده عشق»، «شهید حججی» و «نجوای پشت خیمه» از حسین شمس آبادی در سبزوار، «چفیه» از رضا تاجیک در خواف، «طفلان مسلم» از حمیدرضا مهدوی مقدم در گناباد، «زینبیون» از مسعود رشیدی، «من و بابا» از امیر رستگار در قوچان، «جایی دیگر» از سجاد صاحبی و «سه + یک» از احسان اتابکی در نیشابور روی صحنه رفتند و بیشتر از این آثار مورد استقبال مردم قرار گرفتند.
  وی افزود: در ماه های آبان ماه و آذرماه نمایش های دیگری چون «صدای سکوت» از احسان عاقل در کاشمر، «نقل عشق» از حسین شمس آبادی، «معرکه در معرکه» از مرتضی ربیعی در سبزوار روی صحنه رفتند.
  این هنرمند مطرح خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: نمایش «خیمه» که بیش از یک ماه در تماشاخانه اشراق روی صحنه رفت، هم‌زمان با شب شهادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) در آستان امامزاده حمزه بن موسی‌الکاظم(ع) کاشمر اجرا شد.
  مطالب مرتبط

  رونق تئاتر در مشهد؛ تجربه‌ای دست‌یافتنی برای همه استان‌ها

  رونق تئاتر در مشهد؛ تجربه‌ای دست‌یافتنی برای همه استان‌ها

  جواد اشکذری رئیس انجمن نمایش خراسان رضوی یکی از مهم‌ترین دلائل اقبال مخاطبان از تئاتر در این استان را ایجاد یک تعامل حرفه‌ای میان اهالی تئاتر و اهالی رسانه‌ می‌داند که باعث ایجاد انگیزه‌ای زیادی در بین هنرمندان استان شده است.

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی خبر داد:

رشد 80 درصدی تئاتر مشهد در دوماهه اول سال
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی خبر داد:

  رشد 80 درصدی تئاتر مشهد در دوماهه اول سال

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: با توجه به تعطیلات اول سال تئاتر مشهد 60 روز طوفانی را پشت سر گذاشت و به لحاظ اجرا، تولید و مخاطب نسبت سال گذشته در همین زمان 80 درصدی رشد داشته است.

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

برای وضعیت تعزیه مشهد احساس خطر می کنیم
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

  برای وضعیت تعزیه مشهد احساس خطر می کنیم

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در مراسم افتتاح کانون نمایش های آئینی و تعزیه خراسان رضوی گفت: هنرهای آئینی به خصوص تعزیه در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی از وضعیت خوبی برخوردار نیست و با کمک تمام نهادها و دستگاه های فرهنگی هنری باید به احیای این هنرهای آئینی و اسلامی ...

  |

  نظرات کاربران