در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

  تئاتر استان در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی: امسال ۹۰ نمایشنامه به دبیرخانه معرفی شده است که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی: امسال 90 نمایشنامه به دبیرخانه معرفی شده است که نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

  به گزارش تئاتر خراسان رضوی، سیدجواد اشکذری شامگاه گذشته در اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی اظهار کرد: از این 90 مورد 60 مورد متقاضی حضور در مرحله بازبینی بودند که حدود 55 اثر بازبینی شد و بین آن 11 به بخش مسابقه راه پیدا کرد.

  وی ادامه داد: از این تعداد 6 اثر مربوط به بخش‌ تجربه‌های نو و 9 اثر در بخش تئاتر محیطی  و یک اثر شنا در آتش رضا صابری در بخش مهمان اجرا شد بنده خیلی خوشحال هستم که نسبت به سال گذشته از لحاظ متقاضیان جشنواره 50 درصد رشد داشتیم.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی افزود: در سال گذشته 31 اثربازبینی شد در بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی نیز در سال گذشته 18 اثر به مرحله داوری رسید و در امسال 63 اثر به این مرحله دست یافتند.

  اشکذری با بیان اینکه در حوزه تئاتر شهرستان نیز سعی کردیم که به رشد و پیشرفت دست پیدا کنیم، خاطر نشان کرد: و از لحاظ کیفیت آثار جشنواره امسال بسیار خوب بوده است همچنین 11 اثر در این جشنواره شرکت کردند و شهر طرقبه برای اولین بار در این جشنواره حضور پیدا کرده است که نشان از رشد تئاتر در سراسر استان دارد.

  در بخشی از این مراسم احسان اصولی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد طی سخنانی با تشکر از همه مسئولان و هنرمندان شرکت‌کننده در جشنواره تئاتر رضوان ابراز امیدواری کرد: با همکاری همه علاقه‌مندان به این هنر بتوان زمینه را برای رشد و گسترش هرچه بیشتر آن در سرزمین هنر خیز خراسان فراهم کرد. 
  مطالب مرتبط

  رونق تئاتر در مشهد؛ تجربه‌ای دست‌یافتنی برای همه استان‌ها

  رونق تئاتر در مشهد؛ تجربه‌ای دست‌یافتنی برای همه استان‌ها

  جواد اشکذری رئیس انجمن نمایش خراسان رضوی یکی از مهم‌ترین دلائل اقبال مخاطبان از تئاتر در این استان را ایجاد یک تعامل حرفه‌ای میان اهالی تئاتر و اهالی رسانه‌ می‌داند که باعث ایجاد انگیزه‌ای زیادی در بین هنرمندان استان شده است.

  |

  اجرای 49 نمایش در ماه های محرم و صفر در خراسان رضوی

  اجرای 49 نمایش در ماه های محرم و صفر در خراسان رضوی

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی از اجرای 49 اثر نمایشی در مشهد و شهرستان های خراسان رضوی در ماه های محرم و صفر خبر داد و گفت: 30عنوان تئاتر صحنه ای و  17 نمایش تعزیه و 2 نمایش خیابانی در شب ها و روزهای متعدد این دو ماه عزیز اجرا شده اند که رشد بی نظیری نسبت به سال های قبل داشته ...

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی خبر داد:

رشد 80 درصدی تئاتر مشهد در دوماهه اول سال
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی خبر داد:

  رشد 80 درصدی تئاتر مشهد در دوماهه اول سال

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: با توجه به تعطیلات اول سال تئاتر مشهد 60 روز طوفانی را پشت سر گذاشت و به لحاظ اجرا، تولید و مخاطب نسبت سال گذشته در همین زمان 80 درصدی رشد داشته است.

  |

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

برای وضعیت تعزیه مشهد احساس خطر می کنیم
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

  برای وضعیت تعزیه مشهد احساس خطر می کنیم

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در مراسم افتتاح کانون نمایش های آئینی و تعزیه خراسان رضوی گفت: هنرهای آئینی به خصوص تعزیه در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی از وضعیت خوبی برخوردار نیست و با کمک تمام نهادها و دستگاه های فرهنگی هنری باید به احیای این هنرهای آئینی و اسلامی ...

  |

  نظرات کاربران