در حال بارگذاری ...
 • تلگرام
 • عیار جهانی تئاتر مشهد در سال ۹۵

  تئاتر خراسان رضوی – تئاتر مشهد در سال های اخیر روند رو به رشدی را نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح جهانی داشته است، که درخشش در تئاتر فجر و کسب افتخار در جشنواره تئاتر چخوف در روسیه در سال ۹۵، از نمونه های بارز آن است.

  رسوب 
  رسوب به نویسندگی و ‌کارگردانی مسعود عقلی و با ‌بازی سعید صادقی، فاطمه توانا ، مهسا اکبرپور ، پریا هروی ، تارخ اردشیری و‌ جواد محمدزاده پس از درخشش در جشنواره استانی رضوان، مهر و آبان سال گذشته در تماشاخانه اشراق اجراهای عموم خود را سپری کرد و پس از ان با همین گروه بازیگران در جشنواره فجر استانی مشهد و سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شرکت کرد.

  بیستون میتازد
  تنها نماینده مشهد در بخش بین المللی تئاتر فجر به نویسندگی و‌کارگردانی امین رضایی ارادانی و گروه بازیگران رضا عرفانی، ندا محمدی ،وحید عباسی ،احسان نگهبان ،احسان دبیر،محسن شهرکی ،پیمان جلالی و… از ابتدای سال جاری اجراهای عموم خود را در سالن اصلی تئاتر مشهد آغاز کرده است.

  •بازگشت در چهارشنبه آخر سال
  این نمایش به نویسندگی رئوف دشتی و کارگردانی رضا حسینی و گروه بازیگران پرستش سلطانی ،منیره آلاداغی، فائزه علی آبادی و فرخنده طالبی آبان ماه سال گذشته در سالن بهار تئاتر شهر به روی صحنه رفت و هم چنین منتخب حضور در بخش مرور جشنواره سی و‌ پنجم تئاتر فجر بود.

  یتیم خانه فونیکس 
  نمایش موزیکال یتیم خانه فونیکس به نویسندگی آرش خیرآبادی و‌ کارگردانی محمد حسن نیازی و با گروه بازیگران مسعود عقلی ،محمد صولتی ،ندا محمدی ،وحید عباسی ،مجتبی شفیعی در تیر و‌ مرداد به روی صحنه سالن اصلی تئاتر شهر رفت و همچنین با حضورش در بخش جوانان سی و ‌پنجمین جشنواره تئاتر فجر موفق به کسب جوایز متعدد از جمله برگزیده طراحی گریم( سمیه ارقبایی) ،آهنگسازی (میلاد قنبری) ، طراحی لباس (سیامک دورانی) ، طراحی صحنه(داوود مرگان) و هم چنین بازیگر برتر مرد (محمدرضا صولتی) شد.
  این نمایش نظر مثبت بسیاری از تماشاگران و منتقدان را به خود جلب کرد.

  اکسیژن
  این نمایش به نویسندگی مهسا غفوریان و مهدی ضیا چمنی و با بازی محمد رضا صولتی ،مهسا غفوریان ،مهدی ضیا چمنی خرداد ماه سال گذشته به روی صحنه تماشاخانه اشراق حوزه هنری به روی صحنه رفت و در بخش جوانان سی و‌ پنجمین جشنواره تئاتر فجر موفق به کسب جوایزی از جمله بهترین بازیگر مرد (محمدرضا صولتی) و نویسندگی برتر ( مهدی ضیا چمنی و مهسا غفوریان) شد.
  یکی از افتخارات تئاتر خراسان این است که این دو هنرمند جوان، چندین سال متوالی پای ثابت جشنواره فجر است. و این روزها در تماشاخانه شمایل با اجرای مجدد دو یک به نفع بارسلونا پس از سه سال همچنان پر فروش روی صحنه ادامه دارد.

  خروس 
  نمایش خروس به نویسندگی محمد رحمانیان و کارگردانی رضا احمدی و با بازی نرگس آمنده ،سعید توکلی ،آرش تبریزی، محبوبه سلطانی و عاطفه هاشمیان ،شهریور و مهر سال ۹۳ اجراهای عموم موفق خود را پشت سر گذاشت. تیر ماه سال بعد نیز با همین گروه بازیگران در سالن عزت الله انتظامی تهران برای دو هفته به روی صحنه رفت.
  این نمایش ، سرانجام سال گذشته با شرکت در جشنواره جهانی تئاتر چخوف روسیه و کسب عنوان غرور آفرینِ بهترین گروه بازیگران و بهترین نمایش مبتنی بر اصول « سیستم استانیسلاوسکی » مهر تایید بزرگی بر توانایی ها و ظرفیت های بسیار تئاتر مشهد زد.
  مطالب مرتبط

  رکوردشکنی حضور تئاتر خراسان رضوی در جشنواره فجر 96

  رکوردشکنی حضور تئاتر خراسان رضوی در جشنواره فجر 96

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه امسال برای اولین بار 10 تئاتر در جشنواره بین المللی فجر راه یافته هست، گفت: امسال با درخشش هنرمندان تئاتر مشهد، 3 نمایش خیابانی و 7 نمایش صحنه ای در این رویداد مهم حضور خواهند داشت.

  |

  نگاهی به کارنامه تئاتر مشهد در بهار سال جدید

   تئاتر مشهد طی چند سال اخیر توانسته جایگاه ارزشمند خود را در عرصه هنرهای نمایشی احیاء کند بطوری که هم اینک این کلانشهر بعد از تهران به عنوان قطب تئاتر کشور شناخته می شود.

  |

  نظرات کاربران